Odkryj Ostrowo...

Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Ostrowo nad Morzem Bałtyckim

Ostrowo to niezwykła, wciąż odkrywana przez nowych wczasowiczów miejscowość, położona pomiędzy nadmorskimi letniskami Karwia i Jastrzębia Góra. Z roku na rok dzięki pięknej szerokiej piaszczystej plaży, dobrze rozwiniętej gastronomi oraz pobliskim terenom leśnym nadającym się idealnie do miłego i aktywnego spędzania czasu na wycieczkach pieszych lub rowerowych, przybywa coraz większa rzesza zadowolonych, powracających do nas Gości.

W okresie letnim (lipiec i sierpień) naszą miejscowość odwiedzają najczęściej rodziny z dziećmi natomiast w okresie wiosenno-jesiennym Ostrowo przyciąga ludzi pragnących skorzystać z niższych cen, a jednocześnie z uroków nadmorskiego klimatu i sosnowego lasu, który we wrześniu obfituje w grzyby i owoce leśne.

Plaża

Ostrowo to niewielka, spokojna miejscowość letniskowa. Pomimo faktu, że z centrum miasta do plaży jest około kilometra, w sezonie letnim przy brzegu działają dwa strzeżone kąpieliska. Ostrowska plaża jest idealnym miejscem dla osób, które lubią bliski kontakt z naturą. Złocisty piasek oraz łagodne zejście do wody zachęca do kąpieli słonecznych i morskich. Pas zielonego, sosnowego lasu oddziela plażę od miasteczka i głównej drogi, przy której można zaparkować samochód. Od zachodniej strony plażę przecina ujście okolicznej rzeczki ? Czarnej Wody. 

Strzeżone kąpieliska w Ostrowie

Bezpieczny pobyt nadmorzem jest ważny dla każdego turysty. Wysoka temperatura, duże słońce oraz zdradliwe fale mogą być przyczyną wielu nieprzyjemnych zdarzeń. W trosce o bezpieczny wypoczynek urlopowiczów w gminie Władysławowo w sezonie letnim działają strzeżone kąpieliska. Dwa z nich funkcjonują na ostrowskiej plaży, przy zejściu nr 32 i 35. Kąpieliska są czynne od pierwszego lipca do ostatniego dnia sierpnia, w godzinach od 9.00 - 17.00. Oprócz ratowników na plaży, morze patrolowane jest również przez skuter wodny, kursujący pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą. 

Ostrowo z lotu ptaka

Więcej o atrakcjach w Ostrowie i okolicy przeczytasz na www.ostrowo.pl